حرفه ای ترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

afzone behine saz 670x340 - حرفه ای ترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

بهینه سازی تصویر وب، فرآیندی است که طی آن تصاویر با کیفیت بالا، در قالب ابعاد، اندازه، وضوح مناسب و در عین حال کمترین حجم ممکن برای استفاده در وب سایت آماده می شوند.

بهینه سازی تصاویر چیست؟

این بهینه سازی درمورد حجم تصاویر صحبت می کند و اصطلاحی است که بیشتر در سایر وب سایت ها نیز دیده شده است. اما اینبار می خواهیم هم در مورد بهینه سازی حجم تصویر، هم بهینه سازی تصویر در موتورهای جستجو صحبت کنیم.

آیا به افزونه فشرده سازی تصویر نیاز داریم؟

حدود ۶۴% از وزن سایت از تصاویر تشکیل شده است. همه ما به بهینه سازی تصاویر وب سایت داریم، زیرا با اینکار حجم تصاویر و سرعت لود سایت کاهش پیدا می کند. اینکار منجر به بهبود تجربه کاربری می شود. طبق گفته های Gomez و akamai.com کاربران تمایل دارند سایت کمتر از ۲ ثانیه لود شوند و آنهایی که بیشتر از ۳ ثانیه طول بکشد، ۴۰ درصد کاربران خود را از دست می دهند. بنابراین رضایت کاربر را می توان با بهینه سازی یا کاهش حجم تصاویر بهبود داد.

یکی از راهکارهای کاهش حجم تصاویر، خروجی گرفتن عکس ها در نرم افزار فتوشاپ، یا استفاده از سایت های بهینه ساز حجم تصویر است. اما در سایت های وردپرسی می توانید از افزونه های رایگان و غیر رایگان بهینه ساز تصاویر استفاده کنید. این یکی از ساده ترین و سریعترین راهکارها ست.

89531 125bf535cdfd2991542c32bea - حرفه ای ترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

بهترین افزونه بهینه ساز تصاویر وردپرس چیست؟

افزونه WP Smush Pro یک پلاگین بسیار کاربردی و قدرتمند در زمینه کاهش حجم تصاویر است. این افزونه به راحتی تصاویر را بدون افت کیفیت فشرده می کند. بنابراین می توانید سرعت سایت خود را بهبود دهید.

افزونه اسموش به صورت اتوماتیک تغییرات مورد نظر را بر روی عکس شما اعمال می کند. بنابراین با حذف عملیات دستی آپلود تصویر در سایت های کاهش حجم و ذخیره دوباره آنها، سرعت شما در بهینه سازی تصاویر افزایش می یابد، کافی است حداکثر ارتفاع را تنظیم کنید. افزونه WP Smush تصاویر بزرگ را به طور خودکار در زمان آپلود تغییر می دهد.

2853 ff8282af07b04f65131bab790 - حرفه ای ترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

 

این افزونه علاوه بر بهینه سازی تصویر می تواند فایل های png را به jpg تبدیل کند. این افزونه به شما امکان انتخاب میزان فشرده سازی به هنگام آپلود را می دهد. قابلیت بازگردانی نسخه اصلی تصاویر فشرده سازی شده و سازگاری با افزونه های Gutenberg ، NextGen Gallery ، WPBakery Page Builder و Amazon S3 از دیگر ویژگی های این افزونه کاربردی وردپرس است.

آیا سرعت سایت بر روی سئو سایت تاثیر دارد؟

پاسخ ساده است. سرعت یک فاکتور مهم برای رتبه بندی سایت است. سرعت پایین از طریق بانس ریت و کاهش زمان ماندگاری کاربر در صفحه می تواند بر روی رتبه بندی تاثیر بگذارد. بنابراین تاثیر سرعت سایت را نمی توان در مبحث سئو و تجربه کاربری در نظر نگرفت.

سئوی وردپرس، کاری است که از همان ابتدای راه اندازی سایت باید انجام داد. بدون استفاده از افزونه های سئو شاید نکاتی از نظر ما دور بماند. بنابراین بهتر است موارد کلی سئو در طول وارد کردن متن و محصول یادآوری شود. اهمیت سئو از آنجایی مشخص می شود که ممکن است شما زمان زیادی را برای تولید یک پست تایپ صرف کنید، اما آنطور که باید در ویترین موتورهای جستجو قرار نگرفته است. راهکار آن استفاده از افزونه های سئو است.

بهترین افزونه سئو کدام است؟

افزونه یواست سئو یکی از بهترین افزونه های بهینه سازی است که می تواند راهنمای کلی برای سئو کردن مطالب، محصولات و سایر پست تایپ ها باشد. در نسخه ی رایگان افزونه شما می توانید از یک کلمه کلیدی برای کل محتوای استفاده کنید. با این حال ممکن است بخواهید مطالب وب سایت را باچند کلمه کلیدی سئو کنید، برای این منظور شما می توانید از پلاگین یواست سئو پرمیوم بهره ببرید.

علاوه بر این، در مورد تغییر مسیر یا خطاهای ۴۰۴ ایجاد شده، راهنمایی برای شما ایجاد می شود تا بتوانید به سرعت ارور های ایجاد شده را رفع نمائید. افزونه yoast seo premium امکان تغییر مسیر لینک های شکسته سایت را که در موتورهای جستجو با خطا مواجه شده اند به شما می دهد، همچنین یک بخش جهت مشاهده آنها ارائه می کند.

64597 296b54b7d7176164df5f2fe10 - حرفه ای ترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

افزودنی های زیادی برای پلاگین یواست سئو وجود دارد از جمله آن می توان به افزونه سئو ووکامرس اشاره کرد که در سئو محصولات ووکامرسی به شما کمک فراوانی کند. افزونه مدیریت لینک های داخلی، سئو ویدئو، افزونه سئو هوشمند، اسکیما، بهینه سازی تصاویر و بسیاری افزونه دیگر که می تواند شما را در کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو یاری دهد.

تصویر یک از مهم ترین مواردی است که هم مخاطب را جذب مطلب کرده، هم اینکه فهم مطلب را ساده تر می کند. تصاویر باید برای موتورهای جستجو، مخصوصاً گوگل بهینه سازی شوند. در این مطلب بهترین افزونه بهینه ساز تصاویر معرفی شد. پس سئو تصاویر بی شک یکی از مهم ترین بخش های سئو است. در این مطلب در مورد بهینه سازی حجم تصاویر و بهینه سازی تصویر برای موتورهای جستجو صحبت شد که هر دو برروی رتبه سایت در نتایج گوگل به طور مستقیم و غیر مستقیم تاثیر دارند.

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*