معرفی افزونه فرم ساز وردپرس کیوفرم | Quform

quform v - معرفی افزونه فرم ساز وردپرس کیوفرم | Quform

بسیاری از فرم های وردپرس که امروزه در بازار وجود دارند بسیار پیچیده هستند و استفاده و درج آنها در وبسایت می تواند برای کاربرانی که از آنها بهره می برند، دشوار باشد.

این فرم ها نه تنها بسیار پیچیده هستند بلکه اغلب برای اینکه قفل تمامی ویژگی های ضروری آنها باز شود، نیازمند به روز رسانی های پر هزینه هستند. خوشبختانه یک فرم ساز وردپرس وجود دارد که می تواند تمامی این مشکلات را حل کند و از بین ببرد.

این فرم ساز ساده که استفاده از آن آسان است Quform نام دارد و یک ابزار ساخت فرم وردپرس است که قدرتی باورنکردنی دارد. افزونه Quform دارای ۱۹ جز و ویژگی مختلف برای فرم ها است و فرم های بی شماری را برای هر نوع وبسایتی فراهم می کند.

وردپرس دارای افزونه های فرم ساز بسیاری است که برخی رایگان و برخی پریمیوم هستند. در لیست افزونه های پریمیوم، نام Quform به عنوان بهترین فرم ساز وردپرس به چشم می خورد. این افزونه دارای کدهای بهینه سازی شده و قابلیت drag & drop است و بازار امروزی را از آن خود کرده است.

این افزونه با هدف بهینه سازی سرعت طراحی شده است. طراح این محصول، علی حنیفه که این افزونه را در سایت راست چین ارائه کرده، از کدهای بهینه سازی شده و ساده ای در این افزونه‌ وردپرس استفاده کرده است. افزونه هایی که حاوی کدهای ضعیف هستند می توانند سبب کندی سرعت وبسایت شوند. باید بدانید که هرچه سرعت وبسایت بالاتر باشد میزان درآمد حاصل از آن، تعداد گفتگوهای موجود در آن و همچنین میزان بازدید نیز متقابلا افزایش خواهد یافت. همچنین همانطور که می دانید یک وبسایت پر سرعت در موتورهای جستجو نیز رتبه‌ی بالاتری را به خود اختصاص می دهد.

نکته‌ی جالب در رابطه با افزونه‌ی Quform این است که دارای پیش نمایش زنده است. این بدین معناست که در زمانی که در حال ساخت فرم در داخل وردپرس هستید می توانید ببینید که فرم شما چه شکلی دارد.

افزونه فرم ساز وردپرس Quform می تواند هر نوع فرمی که در ذهن شما باشد را به سرعت بسازد و با قالب هایی که به کارگیری آنها ساده است این فرم ها را مدل دهی می کند. در این مقاله می خواهم به شما نشان دهم که ساخت یک فرم که حاوی امکانات فراوانی باشد تا چه اندازه با افزونه Quform آسان است.

با افزونه Quform چه چیزی را می سازیم؟

فرمی که در این تمرین قصد ساختن آن را داریم برای یک وبلاگ مناسب است. هدف از ساخت این فرم جمع آوری موارد ارسالی به وبلاگ از جانب بازدیدکنندگان وبسایت است تا بتوانیم به نحوی سازماندهی شده به تمامی این موارد ارسالی بازدیدکنندگان دسترسی داشته باشیم. این فرم حاوی فیلدهای متنوعی برای کاربران است که باید داخل آنها را پر کنند. این فیلدها شامل نام، سن، آدرس پست الکترونیکی، توضیح اینکه چرا می خواهند پست وبلاگشان در سایت شما قرار بگیرد هستند و همچنین قسمتی وجود دارد که بازدیدکنندگان باید از طریق آن پست وبلاگ خود را آپلود کنند.

تصمیم بگیرید که می خواهید چه نوع فرمی بسازید

پیش از آنکه بتوانید شروع به ساخت یک فرم برای وبسایت خود کنید، باید بدانید که می خواهید چه نوع خاصی از فرم را داشته باشید و این فرم باید شامل چه مواردی باشد. فرمی که به دنبال ساخت آن هستید به نیازهای خاص شما بستگی دارد.

ابتدا بررسی کنید که می خواهید از مخاطبان خود چه نوعی از اطلاعات را دریافت کنید و سپس هر کدام از اطلاعات مخصوص و مشخص را که قصد گردآوری آنها را دارید به صورت جداگانه یادداشت کنید. این مسئله حکم نقشه‌ی مسیر در ایجاد فرم را خواهد داشت.

در این مثال قصد دارم تا فرمی را بسازم که مقالاتی که از طریق مخاطبان وبسایتم آپلود شده اند را گردآوری کند. در این راستا مایلم اطلاعات جزئی مهمی را در رابطه با فردی که مقاله را ارسال کرده است دریافت کنم تا بدانم چرا فکر می کنند که مقاله‌ی آنها برای قرارگیری در وبسایت من مناسب است و همچنین بتوانم بخشی را طراحی کنم که مقاله ی این بازدید کننده در آن آپلود شود.

ایجاد فرم با Quform و افزودن عناصر مختلف

برای ایجاد یک فرم به سراغ داشبورد Quform بروید که در قسمت داشبورد وردپرس در سمت راست نوار کناری است. سپس در زیر بخش فرم بر روی گزینه‌ی “افزودن جدید” کلیک کنید. برای فرم جدید خود یک اسم انتخاب کنید و بر روی اضافه کردن فرم کلیک کنید. پس از این مرحله به بخش ویرایشگر Quform وارد می شوید و در آنجا می توانید فرم اصلی خود را بسازید.

6844 c0eff3c39947eb8ab6ca983fe - معرفی افزونه فرم ساز وردپرس کیوفرم | Quform

همانطور که ذکر شد ما می خواهیم در این فرم سه دسته از اطلاعات را از کاربرانی که مقاله‌ی خود را آپلود می کنند دریافت کنیم. دسته ی اول اطلاعات مربوط به این است که این شخص چه کسی است و ما چگونه می توانیم با او ارتباط برقرار کنیم. برای همین باید فیلدهایی را طراحی کنیم که اطلاعات مربوط به اسم، آدرس پست الکترونیکی و سن آنها را گردآوری کند.

برای ساخت یک فیلد برای این کاربر به جهت وارد کردن اسم بر روی آیکون person کلیک می کنیم. این کار باعث می شود تا یک فیلد برای کاربر ایجاد شود تا از طریق آن اسم و فامیلی خود را وارد کند. در سمت چپ ویرایشگر می بینید که یک بخش جدید با نام “Name” ایجاد شده است. در سمت راست ویرایشگر نیز می توانید ببینید که فرم در حالت واقعی به چه شکل به نظر می رسد. برای اینکه برای آدرس پست الکترونیکی یک فیلد ایجاد کنید بر روی آیکون mail کلیک کنید تا در زیر فیلد اول که مربوط به اسم بود یک فیلد جدید که مخصوص پست الکترونیکی است ایجاد شود.

92929 06332aeb05495bd83c9f3b7df - معرفی افزونه فرم ساز وردپرس کیوفرم | Quform

در قسمت بعدی یک فیلد متنی ایجاد می کنیم تا کاربر بتواند سن خود را وارد کند. بر روی آیکون “ناحیه متنی” که در بالای ویرایشگر قرار دارد کلیک کنید تا یک فیلد متنی با عنوان “ناحیه متنی” ایجاد شود. برای تغییر این عنوان بر روی بخش بینام کلیک کنید و “سن” را تایپ کنید.

بخش دیگر اطلاعاتی که به دنبال آن هستیم این است که از کاربر سوال کنیم چرا فکر می کند مقاله ای که ارسال می کند برای قرار گیری در وبسایت ما مناسب است. تمایل دارم تا این بخش را در صفحه ای مجزا از صفحه‌ی مربوط به اسم، آدرس پست الکترونیکی و سن درج کنم. برای انجام این کار می توان بر روی علامت + کلیک کرد که در بالای ویرایشگر قرار دارد و بدین صورت یک صفحه ی جدید در فرم ایجاد خواهد شد.

برای جمع آوری توضیحات کاربر با کلیک کردن بر روی آیکونی که در سمت چپ ویرایشگر قرار گرفته است یک بخش متنی را ایجاد می کنیم. سپس بر روی بخش بینام که در ویرایشگر موجود است کلیک می کنیم و چنین تایپ می کنیم، “لطفا توضیح دهید که چرا مقاله تان یک گزینه‌ی مناسب برای قرارگیری در وبسایت ما است.” این کار باعث می شود تا یک بخش توضیحات ایجاد شود و کاربران بتوانند در آن اطلاعات خواسته شده را تایپ کنند.

در نهایت به یک بخش نیاز داریم که کاربر بتواند مقاله خود را از طریق آن آپلود کند. بار دیگر مایل هستم تا این بخش نیز در صفحه ای مجزا قرار بگیرد برای همین بر روی علامت + در بالای ویرایشگر کلیک کنید. برای افزودن بخش آپلود در Quform بر روی آیکون “آپلود” که در بالای ویرایشگر قرار دارد کنید و چنین تایپ کنید، “مقاله ی خود را اینجا آپلود کنید.”

12187 8ac2b2ce11c25979d016571a5 - معرفی افزونه فرم ساز وردپرس کیوفرم | Quform

همچنین متوجه شده اید که در زمانی که صفحات جدید خود را می ساختید، بخش ارسال نیز در حالت پیش نمایش در قسمت ویرایشگر افزوده شده است. این بخش به کاربر امکان ارسال فرم و بازگشت به صفحات پیشین فرم را می دهد. این دقیقا به همان گونه است که می خواهیم فرم عمل کند و برای همین تغییر دیگری ایجاد نمی کنیم.

با دنبال کردن گام های فوق می توانید با موفقیت اولین فرم خود را با افزونه‌ی Quform بسازید.

حداکثر بهره برداری از افزونه Quform

تعدادی از ویژگی هایی که باید بر روی فرم خود نمایش دهید باعث می شود تا Quform به یک گزینه‌ی همه کاره تبدیل شود. در این قسمت فرم های محبوبی که می توانید با استفاده از این افزونه بسازید ذکر شده اند:

فرم تماس

همه‌ی سایت ها باید دارای فرم تماس باشند تا هر کدام از بازدیدکنندگان وبسایت بتوانند با شما تماس برقرار کنند. افزونه Quform به شما امکان این را می دهد که تنها با استفاده از فرمی که حاوی بخش متنی و گزینه‌ی ارسال است این فرم را ایجاد کنید.

فرم درخواست کار

اگر کسب و کار شما مربوط به استخدام است باید راهی را پیدا کنید تا از طریق آن درخواست های کاری را در وبسایت خود گردآوری کنید. ویژگی های مربوط به درج فیلد و آپلود به شما امکان این را می دهند تا یک فرم کامل استخدام را ایجاد کنید. می توانید از افراد شایسته ای که درخواست کار کرده اند هرگونه اطلاعاتی را که نیاز است دریافت کنید و بخواهید تا رزومه‌ی خود را آپلود کنند.

فرم بازخورد

یک فرم بازخورد ساده یک یا دو سوال را در رابطه با یک محصول یا خدمتی که ارائه می دهید مطرح می کند و به مخاطبان این امکان را می دهد تا نظر خود در رابطه با این موارد را بیان کنند. این کار باعث می شود تا کاربران بتوانند نظر و عقیده ی شخصی خود را به زبان خود بیان کنند. اگر این فرم را یک یا دو هفته پس از اینکه کاربران محصولی را خریداری می کنند برای آنها ایمیل کنید بسیاری عالی خواهد بود.

از میان سایر فرم هایی که می توان با این افزونه ساخت می توان به فرم های رزرو، سوال های پیش از فروش، سوالات کوتاه، فرم های چند گزینه ای، فرم های مربوط به ملیت و … نیز اشاره کرد.

نتیجه گیری

فرم ها ابزاری ضروری برای جمع آوری اطلاعات مخاطبان شما در فضای وبسایت های وردپرس به حساب می آیند. بسیاری از فرم های امروزی موجود در بازار بسیار پر هزینه و پیچیده هستند.

انتخاب بهترین افزونه‌ی فرم ساز یک امر بسیار مهم است، خصوصا اگر به دنبال یک افزونه‌ی پر سرعت با کاربردی آسان هستید. افزونه های بسیاری برای ساخت فرم وجود دارند اما ما به شما افزونه‌ی وردپرس Quform را پیشنهاد می کنیم.

این افزونه دارای قابلیت drag and drop، سفارشی سازی آسان، قیمت مناسب، کدهای قوی و پشتیبانی فوق العاده است و به همین جهت با استفاده از Quform می توانید همانطور که در مقاله نشان داده شد با هزینه ای مناسب و با سرعت هر نوع فرمی که می خواهید را بسازید.

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*